Rayban

Dalekohledy

Dalekohledy pro každé Vaše aktivity

V našem e-shopu i-Brýle.cz nabízíme nejen dioptrické brýle, sluneční brýle a sportovní brýle, ale i sportovní optiku, kterou zastupují kvalitní dalekohledy značky Nikon. Dalekohledy Nikon se vyznačují vysoce kvalitní optikou a precizním designem a osloví jak amatérské uživatele, tak profesionály. Zvláště dalekohledy série Nikon Action se vyznačují dobře vyváženým poměrem ceny a kvality.

Pokud hledáte levnější alternativu dalekohledů Nikon, pak doporučujeme sáhnout po dalekohledech ze série Sprint IV. Nikon nabízí excelentní série Sportstar IV a Sport Lite v populárních cenových relacích, sérii Monarch ve středních cenách a sérii HGL pro zákazníky požadující špičkové produkty.

Jak vybrat správně dalekohled

Při výběru dalekohledu je potřeba se zaměřit na základní parametry, kterými jsou zvětšení, zorný úhle a světelnost, udávající nám kvalitu a následné využití dalekohledu. U dalekohledu s 10násobným zvětšením (10X) se pozorovaný objekt jeví, jako kdyby se nacházel v 10X menší vzdálenosti. Čím vyšší je zvětšení dalekohledu, tím blíže se zdá být pozorovaný objekt, tím se snižuje zorný úhel a pozorovaný objekt se jeví tmavší (klesá světelnost). Je-li zvětšení příliš vysoké, brání chvění dalekohledu jasnému pozorování objektu (chvění dalekohledu je způsobeno třasem rukou).