Rayban

Sluneční brýle - OAKLEY

Sluneční brýle Oakley

Sluneční brýle Oakley jsou zárukou opravdové kvality, spolehlivé ochrany zraku a vysokého komfortu pro nošení. Díky ultra lehkému patentovanému materiálu pro výrobu obrub O-Matter ™, který je používaný výhradně značkou Oakley, se sluneční brýle Oakley vyznačují mimořádnou odolností vůči nárazům, lehkostí a pružností.


Sluneční brýle Oakley mají unikátní čočky vyrobené ze speciálního materiálu Plutonite® Lens, který dokáže 100% blokovat UVA, UVB i UVC paprsky, včetně škodlivého modrého záření. Kromě polarizační, zrcadlové nebo samozabarvovací úpravy čoček, nabízejí sportovní sluneční brýle Oakley také možnost jednoduché a rychlé výměny skel. Díky tomu si můžete dle stupně světelného jasu vybrat nejvhodnější barvu čoček a zajistit si tak perfektně ostrý a ničím nerušený pohled za každých světelných podmínek během dne. Díky všem těmto vlastnostem dávají značce Oakley přednost ti nejlepší světoví vrcholoví sportovci.


Americká firma Oakley byla založená roku 1975 v Kalifornii nadaným inovátorem Jimem Jannardem. Prvním inovativním produktem firmy Oakley byla speciální motocyklová rukojeť, která díky svému unikátnímu materiálu závodníkům neklouzala v ruce. Dalším inovativním produktem firmy Oakley již ovšem byly brýle. V roce 1980 vzniknul motokrosový model brýlí O-Frame, na který o dva roky později firma Oakley navázala lyžařskými brýlemi i dalšími zajímavými modely, včetně obrouček pro dioptrické brýle. V roce 1984 přišla firma Oakley na trh s unikátním modelem sportovních slunečních brýlí „Eyeshades“, který měl vyměnitelná skla. Tento model slunečních brýlí Oakley velice brzy zpopularizovali profesionální cyklisté v čele s vítězem Tour de France Gregem Lemondem.


Od svého vzniku získala značka Oakley, díky svým inovacím a technologiím, více než 600 patentů. Většina produktů je navrhována v úzké spolupráci se sportovci a profesionály a testována v terénu, včetně extrémních podmínek. Sluneční brýle Oakley jsou také speciálně vyráběny pro různé druhy sportů, mezi které patří cyklistika, lyžování, snowboard apod. V současné době patří sluneční brýle Oakley mezi jedny z nejoblíbenějších slunečních brýlí používaných profesionálními sportovci po celém světě. Kromě sportovního využití jsou sluneční brýle Oakley díky svému modernímu designu ideální i pro běžné nošení.