Jaké brýle nosí celebrity?

  To, že nás známé a populární osobnosti výrazně ovlivňují snad ve všech sférách lidského počínání od oblékání, stravování (či někdy spíš v nestravování), přes sportovní odvětví až po všeobecně behaviorální vztahy, je neodiskutovatelný fakt.

Jiří Bartoška a Halina Pawlowská

  Jaký oblek nosí Michael Douglas? Co má za šaty Demi Moore? Jaké značky bot převažují v botníku té či onoho...?  To jsou témata které slyšíme nebo čteme snad ve všech mediích a tisku, které se alespoň okrajově dotýkají naší společnosti.  To co však obvykle vidíme jako první, co  přímo zdobí obličeje herců, moderátorů, politiků, sportovců a jiných mediálně viditelných osobnosti, tedy brýle a to ať sluneční nebo dioptrické, toho už  si tak často v headlinech bulvárních plátků nedočteme. Přitom jen co dotazů, nebo žádostí typu, "Chtěla bych takové brýle jako má Andrea z Rodiných pout" jsem měl v době největší popularity tohoto českého seriálu ve své optice nespočetně mnoho. A to nemluvím o charakteristických kulatých brýlích slavného čarodějnického učně Harryho Pottera.
 
  Jaké brýle nosí jaká osobnost o jakou značku ba konkrétní model se jedná, popřípadě zda, si je můžeme, kde a za kolik koupit, tomu se budeme věnovat v následujícím seriálu.

Foto zdroj: Omega Optix s.r.o.
Autor: optik Tomáš Chrobok