SEECOAT Nejtvrdší povrchová úprava společnosti Nikon

 

Nikon: šampion v boji proti škrábancům!

seecoat2Společnost Nikon je známa jako leader v oblasti povrchových úprav brýlových čoček. Jako první byl HCC (Hard Clean Coat), klasický standard antireflexní vrstvy, poté přišla ECC, nová generace antireflexní úpravy s technologií snadného čištění. Nyní Nikon přichází s nejkvalitnější povrchovou vrstvou SeeCoat.
SeeCoat, nejnovější povrchová úprava od společnosti Nikon, byl vyvinut jako technologie absolutně průzračné ochrany. Pro zajištění této vysoké kvality v sobě SeeCoat kombinuje tyto zdokonalené povrchové vrstvy:

 • Nový antireflex,který ještě lépe kontroluje a eliminuje odrazy světla ve všech úhlech a vylepšuje tak průhlednost čoček a ostrost pohledu.
 • Nová superhydrofobní vrstva, jež silně odpuzuje vodu a nečistoty po dlouhou dobu.
 • Nové tvrzení zajišťuje nejvyšší stupeň ochrany proti poškrábání a prodlužuje životnost čočky.


S vrstvou SeeCoat dosáhl Nikon vítězství v boji za průzračné, čisté a nepoškrábané čočky. Výsledkem je vizuální komfort za všech podmínek.

Zdokonalená kontrola nežádoucích odlesků

Nová technologie pro kontrolu světla

Antireflexní vrstva SeeCoat jevyrobena zcela novým způsobem a obsahuje o 30% více vrstev. SeeCoat tak zajišťuje lepší ochranu proti odrazu světla a podstatně snižuje viditelné červené odlesky na okrajích čočky a to až o 42%. Výsledkem je velmi vysoká propustnost světla (99%) po celém povrchu čočky.

Broadband Technologie

Technologie redukce odrazů od společnosti Nikon využívá zvýšeného množství antireflexních vrstev.Tyto další přidané vrstvy redukují odrazy světla na principu fáze a protifáze, při němž se paprsky od čočky odrážejí v opačných vlnových délkách a tím se navzájem ruší. seecAr

 
Výhody pro nositele:
 
> Větší stejnoměrná čirost: bez červených zbytkových odlesků
> Mnohem přirozenější průhlednost: perfektní estetický dojem
> Lepší zrakové pohodlí
 

 

Definitivní řešení proti prachu a nečistotám

Svrchní vrstva s rozšířenými hydrofobními vlastnostmi.

Vnější hydrofobní vrstva SeeCoat obsahuje fluoridové řetězce, které činí povrch čočky hladším, více klouzavým a zcela nepřilnavým. Aby byly účinky této vrstvy znásobeny, jsou fluoridové řetězce prodlouženy, hustota molekul fluoru je vyšší a spojení těchto řetězců s antireflexní vrstvou je optimalizováno.
Výsledek: SeeCoat zůstává čistý po dlouhou dobu.

Vetší kontaktní úhel znamená lepší odpudivost vody

Kontaktní úhel vodní kapky s povrchem čočky je 112°, to zaručuje úpravě SeeCoat optimální hydrofobní účinky. To znamená lepší ochranu proti vodním kapkám, rosení, otiskům prstů, postříkání mastnotou, písku… see

Výhody pro nositele:
> Čočky, které odolávají nečistotě, usnadňují život s brýlemi
> Snadné čištění: jeden rychlý pohyb a vaše čočky jsou opět čisté na dlouhou dobu!

Tvrdá vrstva odolná proti mechanickému poškození.

Povrchová úprava vyrobena novým způsobem

SeeCoat používá unikátní patentovanou technologii, která zajišťuje čočkám světově nejvyšší úroveň proti poškrábání a zároveň také nejjasnější možné vidění za jakýchkoliv podmínek. Na základě testu odolnosti SeeCoat prokázal, že je 2x odolnější proti poškrábání než běžná antireflexní úprava. V kombinaci s vylepšenou svrchní vrstvou chrání SeeCoat čočky proti všem druhům poškození povrchu.

Výhody pro nositele:
 • Žádný stres při zacházení:
  delší životnost bez starostí
 • Dlouhodobě jasné vidění:
  minimální rozptýlení světla
  způsobené mikroškrábanci

Přesvědčivé výsledky v drsných podmínkách

 • Během Bayerova testu byly čočky upravené SeeCoat vrstvou dvakrát odolnější proti oděru než čočky s vrstvou ECC. Bayerův test spočíval v zahrnutí čočky pískem, otřesech kontejnerovým zařízením přibližně 600krát a následném vyhodnocení těchto vlivů na povrch čočky.
 • Druhá zkouška, simulující podmínky denního nošení čoček, testovala SeeCoat za extrémních podmínek: přes 100 otěrů brusným plátnem při tlaku 1 kg na povrch čočky. Čočky se SeeCoat prokázaly mnohem menší poškození než čočky s jinou povrchovou úpravou poslední generace.ilustrace

Zdroj: Omega Optix s.r.o. výhradní distributor brýlových čoček Nikon