Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie OPTA 2010

    Ve dnech 5.-7. února 2010 proběhl na brněnském výstavišti šestnáctý ročník mezinárodního veletrhu oční optiky, optometrie a oftalmologie OPTA. Dějištěm této každoroční významné optické údálosti se stal nový multifunkční pavilon P, který je součastně největším a nejmodernějším. Dle předběžných zpráv tiskového střediska BVV se zde představilo 195 vystavujících firem z 26 zemí, které odprezentovali nové kolekce obrub a slunečních brýlí, přístrojového vybavení pro oční optiky ale také nové trendy v interiérovém zařízení prodejen.
     Tradičně jsme zde mohlí zhlédnout několik známých osobností. Na stánku firmy Omega Optix vystřídala loňskou Gábinu Partyšovou charizmatická a jako vždy milá a vtipná Halina Pawlovská, která zde rozdala nejen několik cen vylosovaným šťastlivcům, ale také nesčetně podpisů na fotografiích na nichž představuje brýle francouzské značky Beusoleil, jejichž kolekci zde také firma Omega Optix představila. U firmy Mr.Gain předvedl modní přehlídku slavný návrhář Osmany Laffita pod názvem „Osmany Laffita Fashion & Eyewear Show“ a podpořil tak kolekci brýlí stejnojmenné značky spolu s převážně letními modely společenské módy. Z druhého konce pavilonu se ozýval zpěv Jířího Helekala, který se svou kapelou zpříjemňoval svými neztárnoucími písničkami návštěvníky stánku firmy New Line Optics, která zastupuje italskou značku Enni Marco.
     Letošní veletrh tak splnil svá očekávání, ničím zvláštním nepřekvapil, ale součastně ani nezklamal. Snad jen spojení dvou výstav, tedy Opty s výstavou psů a současně tenisového turnaje Fed cup se nezdálo příliš šťastné a způsobilo nemalé komplikace v dopravě a samotnému přístupu k jednotlivým pavilonům.

Autor:
oční optik Tomáš Chrobok
foto Omega Optix