Slavná francouzská značka luxusních brýlí Beausoleil se představuje


Slavná francouzská značka luxusních brýlí Beausoleil se představuje  v České a Slovenské republice. Jejím zakladatelem je Frédéric Beausoleil, jehož originální design v kombinaci s kvalitními materiály činí tuto značku velmi vyhledávanou.

Značka Beausoleil je ve světě brýlí módní a žádaná již 20 let. Mezi její největší přednosti patří nadčasovost, nevšední design a kvalita zpracování. Díky těmto vlastnostem se úspěšně prodává ve 40 zemích světa, a nyní také v ČR a SR.

Frédéric Beausoleil je známý francouzský designér. Jeho tvorba je inspirována nejvýznamnějšími francouzskými malíři a sochaři současnosti. V minulosti navrhoval kolekce brýlí pro Louise Vuittona a Cartiera, v současné době se plně věnuje své značce  a především nové kolekci 2009. V ní klade důraz na kreativitu a barevnost, používá 99 různých odstínů a nyní navrhl 13 nových exkluzivních barev Beausoleil.

Obroučky Beausoleil se vyrábí buď z acetátu, kvalitního přírodního materiálu vhodného pro alergiky, kovu nebo titanu. Samotná výroba obrub se sestává ze 40 fází, do kterých může designér vstupovat a upravovat výrobek do žádoucí podoby. Acetátové obruby se vyrábí ručně v Paříži, kovové a titanové pak v Japonsku. Kvalitní materiál dováží firma od italského výrobce Mazzucchelli. I díky tomu patří firma Beausoleil do 10% podílu celosvětové produkce brýlí, který připadá na Evropu.

Velká oblíbenost značky Beausoleil souvisí také s originalitou a nezaměnitelností jejích obrub. Ta je dána způsobem výroby. Již zmíněný acetát celulózy umožňuje nevšední barevné kombinace a průhlednost, které černý trh stále není schopen okopírovat a vytvořit tak padělky znehodnocující tuto značku. Všechny modely jsou navíc vyráběny pouze ve 100 až 200 kusech. I to je zřejmě důvod, proč si tyto elegantní brýle v hojné míře vybírají umělci světového formátu, například Dustin Hoffman, Nicole Kidman, Al Pacino nebo Lucy Liu.

Zakladatel a hlavní designér této světové značky byl původně optikem, ale jeho vášeň pro umění ho přivedla k nápadu skloubit řemeslo se svým estetickým názorem. Tím dosáhl unikátního vzhledu svých návrhů, který splňuje veškeré designérské i funkční požadavky. Jeho manželka Patricia, vyhlášená módní redaktorka známého časopisu Marie Claire, je tomuto umělci jistě velkou inspirací.Převzato z www.Omega-optix.cz