Máte problémy s usínáním? Příčinou může být modré světlo!

 

Modrému světlu, které vyzařuje z obrazovek počítačů, mobilů, tabletů nebo LED žárovek, jsme vystaveni každý den. Modré světlo má ovšem neblahý vliv na náš přirozený biorytmus a přispívá k řadě zdravotních komplikací.

Modré světlo je taktéž součástí slunečního světla a během dne jsme tedy zvyklí toto záření přijímat. Se západem slunce se ovšem intenzita venkovního modrého světla pozvolna snižuje, což má vliv na epifýzu uvolňující melatonin. S večerním používáním LED osvětlení a techniky, která taktéž modré světlo vyzařuje, ovšem zamezujeme tvorbě melatoninu, který vyvolává spánek. Takto se nám narušuje přirozený biorytmus těla nastavený přírodou, což může mít na nás velmi neblahý vliv.

Nežádoucí dopady modrého světla na náš organismus

Potlačení tvorby melatoninu může způsobovat nejen problémy s nespavostí, ale i další obtíže, které z narušení a z nedostatku spánku vyplývají, jako je například únava, snížená tělesná i duševní výkonnost, deprese, kardiovaskulární problémy, oslabení imunitního systému, snížená koncentrace, zpomalený metabolismus atd.

Ve večerních hodinách a zejména před spaním, bychom se proto měli tomuto modrému světlu vyhýbat. V dnešní době, kdy jsme ovšem zvyklí neustále používat mobilní telefony, notebooky, tablety a svítíme LED žárovkami, je to téměř nemožné. Zejména pokud potřebujete dlouho do noci pracovat na počítači, vystavujete se modrému světlu opravdu intenzivně, což může být například důvodem vaší ranní únavy a snížené výkonnosti.

Jak se chránit před modrým světlem?

Tento problém lze ovšem velice snadno vyřešit, a to pomocí speciálních skel do brýlí, jejichž unikátní povrchová úprava dokáže spolehlivě neutralizovat modré světlo, a tím zamezit nežádoucím dopadům modrého záření na lidský organismus. Tato skla také přispívají k omezení únavy očí, snižují úroveň oslnění z obrazovek a displejů, zlepšují kontrastní vidění a zvyšují tak celkový komfort během práce na počítači či při používání tabletu nebo telefonu. Tato speciální skla, která odfiltrovávají modré světlo, naleznete také v našem e-shopu!