Nikon See Coat Blue - revoluce pro váš zrak!

Prostředí, ve kterém člověk žije, se neustále mění. Zatímco ještě před sto lety bylo všechno jinak, dnes jsme v důsledku civilizačního pokroku po celý den vystaveni umělému světlu. Na rozdíl od přírodního světla, které je pro nás přirozené, je spektrum umělého osvětlení velice nevyvážené. Zdroje umělého světla vykazují výskyt vysokofrekvenčního viditelného světla (HEV), které je škodlivé pro náš zrak.

Kde se setkáváme se zdroji HEV ?

S vysokofrekvenčním viditelným světlem se v současné době setkáváme denně, mezi jeho hlavní zdroje patří notebooky, počítače, televize, videohry, displeje, automobilové reflektory, dopravní značení, úsporné světelné zdroje, veřejné osvětlení, zářivky atd. Vysokofrekvenční viditelné světlo, které je též přezdíváno také jako modré světlo (380-500 nm), má velice negativní dopady na náš zrak a také na kvalitu vidění. Děje se tak v důsledku jeho krátké vlnové délky, která vede k nežádoucímu rozptylu světla. Vlivem těchto jevů se světlo nekoncentruje na sítnici, což má za následek vznik chromatické aberace, neostrý obraz a úbytek kontrastu. S tímto bývají spojené časté bolesti hlavy, vysoušení a podráždění očí i ztráta pozornosti.

Rizika onemocnění vlivem HEV

Naše oči nedokážou působení vysokofrekvenčního viditelného světla vzdorovat, což může vést až k onemocnění oční čočky makulopatií nebo šedým zákalem. Dále může světlo způsobit fotochemické poškození oční sítnice- a to zejména pigmentového epitelu, tyčinek a čípků sítnice. V těchto případech je poškození stejná jako poškození, která se vyskytují u makulární degenerace související s věkem.

Jak předejít nežádoucím dopadům umělého světla na náš zrak?

Možností jak zvládat změny prostředí, ve kterém žijeme je kontrolovat podíl vysokofrekvenčního světla viditelného světla, které dopadá na sítnici. Doposud používané sluneční čočky nebo lékařské filtry jsou však určeny pouze pro přírodní světlo a proti světlu z umělých zdrojů jsou neúčinné. Řešení tohoto problému však přináší společnost Nikon, která na základě odborného dlouhodobého výzkumu vyvinula speciální povrchovou úpravu čirých brýlových čoček SeeCoat Blue, které spolehlivě dokážou filtrovat vysokofrekvenční viditelné světlo a tím ochránit náš zrak. Čočky jsou zároveň schopny propouštět až 97, 5 % procent přirozeného přírodního světla! SeeCoat Blue jsou vhodné pro každého bez ohledu na potřebu korekce zraku, věk nebo životní styl.

Výhody a údržba čoček SeeCoat Blue

Brýlové čočky SeeCoat Blue fungují na jedinečném principu speciální technologie, která filtruje a zároveň odráží škodlivé HEV světlo až pětkrát více než konvenční povrchové úpravy. Čočky SeeCoat Blue zachovávají pro váš zrak optimální kontrast, díky čemuž nedochází ke zbytečnému namáhání očí. Zároveň je významně sníženo množství vysokofrekvenčního světla, které dopadá na sítnici, a zrak je tak dokonale ochráněn. Kvalita a odolnost čoček SeeCoat Blue je skutečně vysoká a díky speciální vrchní vrstvě je jejich údržba velice snadná. Čočky mají hydrofobními a oleofobními účinky, které vytvářejí tzv. klouzavý efekt, což znamená, že kontaktní úhel je významně snížen a případná kapka vody se srazí a nepřilne k povrchu čočky. Povrchová úprava tak zabraňuje znečištění a usazování prachu, čočky pohlcují nežádoucí odlesky a jsou odolné vůči poškrábání. Výhodou je také jejich snadný zábrus díky Slippy Guard technologii. SeeCoat Blue lze aplikovat na širokou škálu čoček a to na čočky jednoohniskové i progresivní. Čočky jsou oproti běžným čočkám výjimečné i svým modro-žlutým zbytkovým zabarvením.

Ochraňte svůj zrak pomocí brýlových čoček SeeCoat Blue!

SeeCoat Blue představují skutečnou revoluci v oblasti brýlových čoček a pomáhají udržet váš zrak zdravým. Nepříjemné vysychání očí nebo svědění a únava očí vás již nebude muset trápit! Díky čočkám SeeCoat Blue se výrazně zvýší vaše koncentrace a vy se budete se cítit více svěží a výkonní! Speciální brýlové čočky SeeCoat Blue významně minimalizují riziko onemocnění očí v důsledku vysokofrekvenčního viditelného světla a přinášejí vaši očím skutečnou úlevu a komfort, který si zaslouží.