Sluneční brýle Ray Ban - symbol tradice a svobodného projevu

Toužíte podtrhnout svůj jedinečný styl a vyjádřit svoji osobnost? Potom si na léto pořiďte sluneční brýle Ray Ban, které vynikají svojí nadčasovostí, moderním designem i kvalitou. V slunečních brýlích Ray Ban se budete cítit nejen sexy, ale také upraveně a stylově.

 

Ray Ban Aviator

Je známo, že této legendární značce propadly i mnohé hollywoodské celebrity. Jak by taky ne, když je značka Ray Ban již od svého počátku úzce spojena se světem filmu a červených koberců. Možná ale málokdo tuší, že tyto sluneční brýle byly v roce 1937 původně vyvinuty pro americké letectvo. Údajně tomu tak bylo proto, že vojáci odmítali nosit klasické sluneční brýle, které vytvářely nevzhledné neopálené kruhy kolem očí. Za tímto účelem byl navržen speciální tvar brýlí, který chrání oči před slunečním zářením, ale zároveň nedoléhá těsně k obličeji a dokonale tak eliminuje ostrý přechod mezi opálenou a neopálenou částí obličeje. Tento typ brýlí s názvem Ray Ban Aviator (neboli “pilotky“) se později proslavil také ve filmu Top Gun, který je situovaný do leteckého prostředí. Hlavní roli v něm ztvárnil mladý Tom Cruise a brýle Ray Ban Aviator tak doslova přes noc uchvátily celý svět. Od té doby se strhla velká mánie brýlí Ray Ban. Díky tomu v současné době model Aviator nenosí pouze američtí letci, ale stal se skvělým doplňkem šatníku všech lidí, co milují módu a zároveň si potrpí na styl i eleganci. Jemné a pravidelné linie těchto brýlí lichotí obličeji a nositel v nich působí dospěle a odhodlaně.

Ray Ban Wayfarer

Dalším skvělým a oblíbeným modelem značky Ray Ban se staly sluneční brýle Wayfarer, které byly k vidění například ve filmech Riskantní podnik, Miami Vice nebo Měsíční svit. Tento model je dodnes celosvětově velice žádaný. Skvěle se hodí k obleku i k volnočasové módě. Brýle Wayfarer jsou jedinečné svými masivními plastovými obroučkami a jsou známé především v univerzální černé barvě. V současné době jsou však na trhu k dispozici v různém barevném nebo v extravagantním mramorovém provedení. Vybírat si můžete nejen z barvy obrub, ale také z různého zabarvení čoček. K dispozici jsou klasické tmavě šedé čočky, ale také hnědé, modré, šedé nebo v kombinaci dvou barev, které se vzájemně prolínají tzv. gradační.

Materiál slunečních brýlí a skel

Sluneční brýle Ray Ban perfektně ochrání váš zrak před nebezpečným UV zářením a navíc jsou opatřeny speciální antireflexní vrstvou, která eliminuje nežádoucí odlesky od skel. Obruby slunečních brýlí Ray Ban jsou kovové, titanové či plastové a navíc odolné proti nárazu.

Jedinečnou předností slunečních brýlí RayBan jsou kvalitní minerální skla, která jsou odolná proti poškrábaní a vynikají nejlepšími zobrazovacími vlastnostmi mezi ostatními materiály používanými při výrobě brýlových čoček. Další unikátností slunečních brýlí Ray Ban jsou polarizační skla, která eliminují nepříjemné odlesky od lesklých ploch a tím zabraňují nepříjemnému oslnění a zvyšují kontrast. Polarizační sluneční brýle jsou tak nejžádanějšími slunečními brýlemi současnosti.

V současné době jsou sluneční brýle značky Ray Ban oblíbeným módním doplňkem celosvětově uznávaných celebrit, jako je Madonna, Brad Pitt, Jack Nicholson, Jude Law, Beyonce, Justin Bieber, Kristen Stewart nebo Robert Pattinson. Staňte se i vy spokojenými nositeli slavných brýlí Ray Ban! Jsou neobyčejně kvalitní a navíc k dostání za velice za rozumnou cenu.