Jak si vybrat vhodné brýle 

Dávno jsou již naštěstí ony smutné časy minulostí, kdy byly brýle pouze nutnou a obávanou korekční pomůckou, nebo také jak s oblibou říkával jeden můj profesor „účelový nosič brýlové korekce“. A tak jak děsivě zní toto pojmenování, tak stejně děsivě působil vzhled brýlí, nabízených v tehdejších očních optikách, kde výběr byl opravdu tristně malý. Jistě, zasahovaly nás sice také různé módní trendy působící ze západních zemí,  jejich vliv byl však natolik malý a těžko propustný, že se dotýkal pouze „vyvolených“ či mediálně známých tváří.

Vzpomínám si na školní léta, kdy na spolužáky nosící brýle, bylo pohlíženo s jakýmsi soucitem a tolerancí vůči jeho „indispozici“.  Vzpomínám také na pravidelné lékařské kontroly při kterých zkouška zraku byla tou nejobávanější, aby nás náhodou nepostihlo stejné „neštěstí“.

Dnes je situace zcela opačná,  nošení brýlí se stalo ryze módní záležitostí a jeho účelovost zdravotní  se leckdy posouvá až na druhotné místo v pomyslném žebříčku důležitosti. A řekněme si na rovinu  prodej brýlí se stal tak slušným byznysem.

A jak si tedy vybrat ty správné, slušivé a současně moderní brýle? Na co se zaměřit při jejich výběru? Do jaké míry ovlivňuje kvalita cenu a od kdy již cenu tvoří pouze značka? To vše a mnoho jiné se Vám budu snažit nastínit v tomto krátkém webovém seriálu.

  1. Vybíráme brýle podle oční vady a typu skel
  2. Jaké brýle se na nás hodí? 

Autor článku: optik, vizážista Tomáš Chrobok