Lehké a dokonalé plastové brýlové čočky

Plastové brýlové čočky patří k nejpoužívanějším typům brýlových skel. Tento typ brýlových čoček je o víc jak 50% lehčí než minerální brýlové čočky a několikanásobně odolnější proti rozbití. Díky těmto jedinečným vlastnostem je proto lze skvěle využít jak pro zhotovení dioptrických brýlí, tak slunečních brýlí či sportovních brýlí. Plastové brýlové čočky také rozhodně doporučujeme použít při zhotovení brýlí pro děti, neboť v případě pádu dítěte je zde snížené riziko rozbití a poranění oka.

Plastové brýlové čočky jsou v našem e-shopu i-Brýle.cz dostupná jako jednoohnisková skla, bifokální skla či multifokální brýlové čočky a v různých povrchových úpravách, jakými jsou:

  • antireflex
  • tvrzení
  • hydrofobní úprava
  • samozabarvovací nebo vysokokonidexová neboli ztenčená brýlová skla.

Dalším plastovým materiálem pro výrobu brýlových čoček jsou:

Polykarbonát: speciální plastový materiál pro výrobu brýlových čoček, dříve používaný v leteckém průmyslu. Je extrémně odolný vůči rozbití a nárazu (až 12 x oproti běžnému plastu) lehký a pružný a díky vyššímu indexu lomu i tenčí. Tento materiál chrání 100% před UV zářením. Pro všechny tyto vlastnosti je doporučován do vrtaných a sportovních brýlí a také pro děti.

Trivex: nejnovější optický materiál vykazující vysokou odolnost vůči extrémnímu tlaku a oproti běžným plastovým čočkám jsou až 10 krát pevnější a o 20% lehčí při zachování výborných optických vlastností. Tyto čočky jsou prakticky nerozbitné a vhodné především do vrtaných obrub.

Máte jakékoliv dotazy k nabídce našich plastových brýlových čoček? Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.